Wersje językowe
Producenci
Zaloguj się
Składanie zamówień

Z uwagi na dynamiczny wzrost cen nawozów, możliwość składania zamówień za pośrednictwem naszego sklepu została wyłączona. W celu złożenia zamówienia prosimy o kontakt pod nr telefonu: (22) 631-29-07.

Za utrudnienia przepraszamy!

Składanie zamówień
Z uwagi na dynamiczny wzrost cen nawozów, możliwość składania zamówień za pośrednictwem naszego sklepu internetowego została wyłączona. W celu złożenia zamówienia prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem: (22) 631-29-07. Za utrudnienia przepraszamy.

Amofoska 4-16-18 z dostawą

Dostępność:: brak informacji
Cena:: 2 915,00 zł 2915.00
ilość tony

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
* - Pole wymagane
Ocena:: 0
Producent: GZNF Fosfory Sp. z o.o.
Kod produktu: 198_2

Opis

Minimalna wielkość zamówienia 24 tony.

Nawóz ten można stosować pod wszystkie rośliny uprawne, jednak w pierwszej kolejności przeznaczony jest do nawożenia wszystkich zbóż ozimych i rzepaku. W okresie wiosennym AMOFOSKA jest szczególnie przydatna do nawożenia ziemniaków i buraków cukrowych ze względu na właściwe proporcje fosforu do potasu dla roślin okopowych, natomiast azot należy uzupeł-nić w formie odpowiednich nawozów azotowych według wymagań nawożonej rośliny. AMOFOSKA NPK 4-16-18 jest też dobrym nawozem pod rośliny strączkowe, które potrzebują startowej dawki azotu właśnie w ilości zawartej w tym nawozie. Nadaje się też do nawożenia roślin motylkowych drobnonasiennych uprawianych w mieszankach z trawami.

WŁAŚCIWOŚCI:

AMOFOSKA NPK 4-16-18 jest granulowanym nawozem wieloskładnikowym o następującej zawartości składników odżywczych zgodnych z wymaganiami Unii Europejskiej:

Makroelementy:

  • 4% N azot amonowy (całkowity),
  • 16% P2O5 fosforanów rozpuszczalnych w kwasach mineralnych

w tym co najmniej:

  • 55% deklarowanej wartości rozpuszczalne
  • w 2% roztworze kwasu mrówkowego,
  • 18% K2O tlenek potasu rozpuszczalny w wodzie,
  • 24% CaO wapń (całkowity),
  • 11% SO3 trójtlenek siarki w postaci siarczanów rozpuszczalnychw wodzie.

Mikroelementy (B, Co, Cu, Fe, Mn, Mo, Zn) pochodzące z naturalnych fosforytów są cennym dodatkiem do nawozu poprawiającym przyswajalność pozostałych składników.

Nawóz NPK z siarką zawierający fosforyt częściowo rozłożony, posiada odczyn obojętny, przez co nie zakwasza gleby i nie stwarza potrzeby dodatkowego wapnowania. Według obowiązujących kryteriów, nawóz ten nie zawiera szkodliwych ilości metali ciężkich takich jak arsen, kadm, ołów i rtęć, jest zatem bezpieczny dla środowiska. Wysoka jakość granulek, tj. jednolita wielkość ziaren, jednorodny skład każdej granulki i brak pyłu ułatwia równomierny wysiew. Siarka w formie łatwo przyswajalnej jest wartościowym składnikiem pokarmowym dla roślin siarkolubnych, szczególnie polecanym do stosowania na glebach o niskiej zawartości siarki.

ZASADY STOSOWANIA:

AMOFOSKA NPK 4-16-18 przeznaczona jest do przedsiewnego stosowania pod zboża i rzepaki, w pierwszej kolejności uprawiane na glebach o średniej zawartości fosforu. Ze względu na zawartość potasu nawóz ten można również zalecać do wiosennego stosowania pod rośliny okopowe i strączkowe grubonasienne.

DAWKI:

Głównym składnikiem tego nawozu jest potas i dawki należy ustalić według zapotrzebowania nawożonych roślin na potas oraz według zawartości potasu przyswajalnego w glebie. Proporcja fosforu do potasu zapewnia wystarczające nawożenia fosforem wszystkich roślin, jeśli zastosuje się prawidłową dawkę potasu. W większości przypadków będzie natomiast konieczne uzupełniające nawożenie azotem.

Podane dawki są orientacyjne i należy je modyfikować według wielkości spodziewanego plonu. Nawóz ten można stosować wczesną wiosną na użytki zielone w dawce nie przekraczającej 400 kg nawozu na ha. Wczesną wiosną i przed kolejnym pokosem lub wypasem pastwiska, należy dodatkowo zastosować 60 kg N/ha.

Dane techniczne

(N) Azot Tak
(NPK) Azot, Fosfor i Potas Tak
(P) Fosfor Tak
(K) Potas Tak
(S) Siarka Tak
(Ca) Wapń Tak
(Mg) Magnez Nie
Mikroelementy Tak

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl