Wersje językowe
Producenci
Zaloguj się
Składanie zamówień

Z uwagi na dynamiczny wzrost cen nawozów, możliwość składania zamówień za pośrednictwem naszego sklepu została wyłączona. W celu złożenia zamówienia prosimy o kontakt pod nr telefonu: (22) 631-29-07.

Za utrudnienia przepraszamy!

Składanie zamówień
Z uwagi na dynamiczny wzrost cen nawozów, możliwość składania zamówień za pośrednictwem naszego sklepu internetowego została wyłączona. W celu złożenia zamówienia prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem: (22) 631-29-07. Za utrudnienia przepraszamy.

Component NS 15-40

Dostępność:: brak informacji
Cena:: 92,58 zł 92.58
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 4.06251
Producent: Skład Rolny Sp. z o.o.
Kod produktu: 538

Opis

Component NS 15-40. Typ nawozu: C.1.1. Nawóz Płynny Azotowy N(S) 15-(40)

Składniki pokarmowe:

Azot (N) całkowity: 15%

Azot w formie amonowej: 3,5%

Azot w formie azotanowej: 3,5%

Azot w formie amidowej: 8%

Siarka (S) całkowita: 40%

EFEKTYWNE ŹRÓDŁO SIARKI - siarka elementarna nie ulega wymywaniu do głębszych warstw gleby, dlatego jej efektywne wykorzystanie sięga 90%.

DŁUGOTRWAŁE DZIAŁANIE - długotrwałe uaktywnianie się siarki zapewnia jej dostępność w całym okresie wegetacji.

ŁATWE STOSOWANIE - produkt wysoko skoncentrowany, rekomendowany do stosowania z Roztworem Saletrzano-Mocznikowym 32N lub innymi nawozami.

INTENSYWNE PRZYSWAJANIE - siarka poprawia efektywność wykorzystania innych składników odżywczych, głównie azotu i fosforu. 1 kg siarki umożliwia wykorzystanie aż 10 kg azotu!

SZEROKIE ZASTOSOWANIE - oprócz wartości odżywczych, posiada także właściwości grzybobójcze.

Component NS 15-40 jest płynnym, wysoko skoncentrowanym nawozem azotowym zawierającym 15% azotu oraz Siarkę elementarną - min. 40%. Jest nawozem uniwersalnym, stosowanym doglebowo na wszystkie rośliny uprawne, zarówno przedsiewnie jak i pogłównie. Reguluje wykorzystanie innych składników odżywczych, zwłaszcza azotu i fosforu, przyczynia się do bezpośredniego wzrostu plonów, poprawia ich jakość. Reguluje wzrost zawartości tłuszczu w roślinach oleistych, które wykazują kilkukrotnie większe zapotrzebowanie na siarkę niż zboża. Zawarta w produkcie siarka, jako składnik enzymów pełni szczególnie istotną rolę w takich procesach jak fotosynteza czy synteza białek i tłuszczów.

Zawiera silnie rozdrobnioną siarkę elementarną. Cząsteczki siarki, przy udziale mikroorganizmów, ulegają w glebie utlenieniu do postaci siarczanowej (SO4), przyswajalnej przez rośliny już po kilku dniach od zastosowania nawozu. Dalsze systematyczne uaktywnianie się siarki zapewnia odpowiednie zaopatrzenie roślin w ten pierwiastek w trakcie całego okresu wegetacji, bez konieczności jego ponownego uzupełniania. Component NS 15-40 można zatem stosować przed siewem przedplonu rośliny wymagającej tego nawozu lub w trakcie wegetacji np. przed siewem jęczmienia, po którym będzie uprawiany rzepak.

Efektywność wykorzystania siarki zawartej w nawozie Component NS 15-40 sięga nawet 90%. Siarka elementarna nie jest bowiem wymywana do głębszych warstw gleby (niedostępnych dla roślin), jak w przypadku siarki pochodzenia np. siarczanowego. Wykazuje także działanie grzybobójcze. 

Nawóz można stosować metodą oprysku drobnokroplistego, jako koncentrat do wykonania cieczy roboczej mieszając go z wodą, innymi nawozami lub Roztworem Saletrzano-Mocznikowym 32N. W tym celu należy wstrząsnąć aby wymieszać zawartość opakowania a następnie wlać do zbiornika odpowiednią ilość nawozu. Opakowanie należy przepłukać a przepłuczyny ponownie dolać do zbiornika z cieczą roboczą.

Aby uzyskać ok 1% zawartości Siarki w cieczy roboczej, do 1 tony Roztworu Saletrzano-Mocznikowego 32N należy dolać 20 litrów nawozu Component NS 15-40.

1% siarki elementarnej jest równy 2,5% SO3

Nie stosować przy silnym nasłonecznieniu, wysokich temperaturach oraz przed lub w czasie opadów deszczu.

 Orientacyjne dawki nawozu Component NS 15-40:

Roślina  l/ha  Roślina  l/ha Roślina l/ha
 Rzepak ozimy 20-30   Jęczmień browarny 6-8 Ziemniak 6-8
 Pszenica, Żyto 10-12   Pszenżyto 6-8 Burak cukrowy 12-15
 Jęczmień 10-12   Owies 6-8 Użytki zielone 25-30
 Cebula 15-20   Kukurydza 12-15 Groch, Peluszka, Łubin 8-10

Dostępne opakowania:

Opakowanie:  Kanister 10l  Kanister 20l 
 Masa netto: 14,1 kg  28,2 kg 
 Zawartość Siarki (S): 5,6 kg 11,2 kg 
 Zawartość Azotu (N): 2,1 kg  4,2 kg 
 Ilość szt. na palecie:  63  24

Środki ostrożności:

Nawóz może być produktem szkodliwym w przypadku połknięcia. Przy długotrwałych pracach manualnych stosować rękawice ochronne oraz ochronę dróg oddechowych, twarzy i oczu. Przestrzegać zasad transportowania i przechowywania:

- CHRONIĆ PRZED NASŁONECZNIENIEM, WILGOCIĄ I UJEMNĄ TEMPERATURĄ

- ILOŚĆ WARSTW PRODUKTU NA PALETACH W CZASIE TRANSPORTU I W MAGAZYNIE: 1

 

Dane techniczne

(N) Azot Tak
(NPK) Azot, Fosfor i Potas Nie
(P) Fosfor Nie
(K) Potas Nie
(S) Siarka Tak
(Ca) Wapń Nie
(Mg) Magnez Nie
Mikroelementy Nie

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl