Wersje językowe
Producenci
Zaloguj się
Składanie zamówień

Z uwagi na dynamiczny wzrost cen nawozów, możliwość składania zamówień za pośrednictwem naszego sklepu została wyłączona. W celu złożenia zamówienia prosimy o kontakt pod nr telefonu: (22) 631-29-07.

Za utrudnienia przepraszamy!

Składanie zamówień
Z uwagi na dynamiczny wzrost cen nawozów, możliwość składania zamówień za pośrednictwem naszego sklepu internetowego została wyłączona. W celu złożenia zamówienia prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem: (22) 631-29-07. Za utrudnienia przepraszamy.

FOSDAR Superfosfat Wzbogacony

Dostępność:: brak informacji
Cena:: 3 735,00 zł 3735.00
ilość tony

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
* - Pole wymagane
Ocena:: 5
Producent: GZNF Fosfory Sp. z o.o.
Kod produktu: 210

Opis

Minimalna wielkość zamówienia 24 tony

W swoim składzie, oprócz fosforu, zawiera również wapń i siarkę. Nawóz przeznaczony jest dla roślin wymagających dobrego zaopatrzenia w fosfor, wapń i siarkę do których należą: rzepak ozimy i jary, gorczyca, kapusta, rośliny motylkowe drobnonasienne (lucerna, koniczyna), a także inne gatunki roślin np. zboża, kukurydza, ziemniaki, buraki. W warunkach dobrego zaopatrzenia upraw w siarkę uzyskuje się mąkę o wysokiej jakości wypiekowej a rzepak o zwiększonej zawartości białka i oleju. Podnosi to również odporność roślin na choroby i szkodniki. Zawartość w nawozie wapnia oraz siarki jest bardzo cenna również w nawożeniu użytków zielonych, ponieważ składniki te poprawiają jakość paszy dla przeżuwaczy.

SUPERFOSFAT WZBOGACONY jest ze względu na wysoką zawartość fosforu bardzo dobry do stosowania pod rośliny nawożone obornikiem, zawierającym zawsze za mało fosforu w stosunku do potasu.

WŁAŚCIWOŚCI:

SUPERFOSFAT WZBOGACONY jest zaliczany do grupy najbardziej skoncentrowanych nawozów fosforowych. Udział w nawozie fosforanów jednowapniowych rozpuszczalnych w wodzie czyni fosfor łatwo przyswajalnym dla roślin. Nawóz ten dodatkowo w swoim składzie zawiera składniki potrzebne roślinom takie jak: wapń (całkowity) w ilości 30 % (CaO) i siarkę.

Zawartości składników odżywczych zgodnych z wymaganiami Unii Europejskiej. Nawóz typu A.2.2b.

Makroelementy:

  • 40% P2O5 fosforanów rozpuszczalnych w kwasach mineralnych,

co najmniej:

  • 25% P2O5 fosforanów rozpuszczalnych w obojętnym roztworze cytrynianu amonu, w tym co najmniej 93% fosforanów rozpuszczalnych w wodzie,
  • 30% CaO tlenek wapnia (całkowity),
  • 10% CaO tlenek wapnia rozpuszczalny w wodzie,
  • 5% SO3 trójtlenek siarki w postaci siarczanów rozpuszczalnych w wodzie.

Mikroelementy (B, Co, Cu, Fe, Mn, Mo, Zn) pochodzące z naturalnych fosforytów są cennym dodatkiem do nawozu poprawiającym przyswajalność pozostałych składników. Nawóz jest granulowany, udział granul o średnicy 2-5 mm stanowi minimum 90 %, co zapewnia dobre właściwości rozsiewne. Otrzymywany jest z fosforytu mielonego, kwasu siarkowego i kwasu fosforowego. Stosowanie tak skoncentrowanego nawozu związane jest z ograniczaniem nakładów na transport, magazynowanie i rozsiew. Zawartość metali ciężkich nie przekracza dopuszczalnych norm ustalonych dla tego rodzaju produktów; jest to zatem nawóz bezpieczny dla środowiska.

ZASADY STOSOWANIA:

SUPERFOSFAT WZBOGACONY jest typowym nawozem przedsiewnym. Nadaje się pod wszystkie rośliny. Można go stosować zarówno jesienią jak i wiosną. Po wysiewie nawozu na rolę, należy go wymieszać z glebą. Do siewu można przystąpić już po 3 - 5 dniach od daty wymieszania nawozu z glebą. Zaleca się do nawożenia użytków zielonych, gdzie fosfor jest łatwo przyswajalny przez rośliny, ze związków dobrze rozpuszczających się w wodzie. Na użytki zielone nawóz ten można stosować wczesna wiosną lub latem po pierwszym pokosie ( łąki ) lub po pierwszym wypasie ( pastwiska ). Nawóz nadaje się na wszystkie rodzaje gleb, niezależnie od stopnia ich zwięzłości i stanu zakwaszenia. Superfosfat wzbogacony można mieszać w dowolnym czasie ze wszystkimi nawozami, a na krótko przed rozsiewem z saletrą amonową i mocznikiem.

DAWKI:

Głównym składnikiem pokarmowym zawartym w SUPERFOSFACIE WZBOGACONYM jest fosfor. Wielkość dawek tego składnika należy określać według trzech podstawowych kryteriów: stanu zasobności gleb w przyswajalny fosfor, wymagań nawożonej rośliny względem fosforu i wielkości spodziewanego plonu uprawianych roślin.

Podane dawki są orientacyjne i należy je dostosować do warunków na danym polu. Jeżeli pod buraki i ziemniaki nie stosowano obornika, to zalecane dawki nawozu należy zwiększyć o 50 - 80 kg na hektar. Zalecane dawki odpowiadają stanowi średniej zasobności gleby w przyswajalny fosfor. Na glebach o niskiej zasobności w fosfor, dawki te należy zwiększyć o 30%, przy bardzo niskiej zasobności o 40% a na glebach o wysokiej i bardzo wysokiej zasobności w fosfor, dawki te można zmniejszyć o 20 - 30 %.

Dane techniczne

(N) Azot Nie
(NPK) Azot, Fosfor i Potas Nie
(P) Fosfor Tak
(K) Potas Nie
(S) Siarka Tak
(Ca) Wapń Tak
(Mg) Magnez Nie
Mikroelementy Tak

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl