Wersje językowe
Producenci
Zaloguj się
Składanie zamówień

Z uwagi na dynamiczny wzrost cen nawozów, możliwość składania zamówień za pośrednictwem naszego sklepu została wyłączona. W celu złożenia zamówienia prosimy o kontakt pod nr telefonu: (22) 631-29-07.

Za utrudnienia przepraszamy!

Składanie zamówień
Z uwagi na dynamiczny wzrost cen nawozów, możliwość składania zamówień za pośrednictwem naszego sklepu internetowego została wyłączona. W celu złożenia zamówienia prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem: (22) 631-29-07. Za utrudnienia przepraszamy.

Lubofoska pod zboża z dostawą

Dostępność:: brak informacji
Cena:: 1 442,00 zł 1442.00
ilość tony

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
* - Pole wymagane

Opis

Minimalna wielkość zamówienia 24 tony.

Skład chemiczny i zakres stosowania

Składniki pokarmowe nawozu (procent m/m): 4,0% (N) azotu amonowego; 10,0 % (P2O5) pięciotlenku fosforu rozpuszczalnego w kwasach mineralnych, 9,0 % (P2O5) pięciotlenku fosforu rozpuszczalnego w obojętnym roztworze cytrynianu amonu i wodzie, 8,0 % (P2O5)pięciotlenku fosforu rozpuszczalnego w wodzie; 18,0 % (K2O) tlenku potasu rozpuszczalnego w wodzie; 12,5 % (CaO) tlenku wapnia rozpuszczalnego w wodzie; 26,0% trójtlenku siarki całkowitego; 0,10 % (Cu) miedzi całkowitej oraz 0,2 %(Mn) manganu całkowitego. Nawóz uwzględnia szczególnie duże zapotrzebowanie pszenicy (zwłaszcza konsumpcyjnej) na miedź i jęczmienia na mangan. Rola miedzi polega na zwiększeniu odporności roślin na atak patogenów oraz korzystnym wpływie na metabolizm azotu (lepsze wypełnienie kłosa, większa zawartość glutenu). Naturalna przyswajalność manganu jest zdecydowanie mniejsza w glebach o uregulowanym odczynie, a takie stanowiska są predysponowane do uprawy jęczmienia. Wystąpienie niedoboru manganu na plantacjach jęczmienia, a niekiedy także owsa można zatem skutecznie ograniczyć stosując Lubofoskę pod Zboża z miedzią i manganem. Dużą zaletą nawozu jest także zawartość siarki, w formach o zróżnicowanej szybkości działania (siarczany są uwalniane przez cały sezon wegetacyjny). Zawartość łatwo przyswajalnego azotu w nawozie sprawia, że w przypadku uprawy zbóż ozimych nie jest potrzebne dodatkowe jesienne nawożenie Lubofoska pod Zboża może być stosowana nawet w stanowiskach wyczerpanych ze składników mineralnych, gdyż wszystkie składniki zawarte w nawozie znajdują się w formach łatwo rozpuszczalnych.

Sposób i terminy stosowania

Nawożenie należy wykonać przedsiewnie, a po zastosowaniu nawóz wymieszać z glebą do głębokości 10 – 20 cm. Nawóz można zastosować bezpośrednio przed siewem, jedynie w przypadku stosowania bardzo dużych dawek wysiewu nawozu należy dokonać 10-14 dni przed siewem zbóż. W przypadku nawożenia jęczmienia browarnego należy zwrócić uwagę aby nie przenawozić roślin azotem stosowanym w okresie wiosny. Dawkowanie
Dawki Lubofoski pod Zboża zaleca się stosować wg zasobności gleby w przyswajalny fosfor i potas oraz spodziewanego plonu.

ZALECANE DAWKI NAWOZU (kg/ha)

Roślina

Poziom plonu

t/ha

Zasobność gleby w przyswajalny fosfor i potas

niska

średnia

wysoka

Pszenica ozima, konsumpcyjna

5,0 – 6,0

600

450

300

powyżej 6,0

700

550

350

Pozostałe zboża ozime

5,0 – 6,0

500

400

250

powyżej 6,0

600

450

300

Wszystkie zboża jare

4,0 – 5,0

475

350

200

powyżej 5,0

575

400

250

Dane techniczne

(N) Azot Tak
(NPK) Azot, Fosfor i Potas Tak
(P) Fosfor Tak
(K) Potas Tak
(S) Siarka Tak
(Ca) Wapń Tak
(Mg) Magnez Nie
Mikroelementy Tak

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl