Wersje językowe
Produkt dnia
BELFOS 19
BELFOS 19
1 382,40 zł 1 280,00 zł
Producenci
Zaloguj się

Luboplon wapniowo-magnez.

Dostępność:: brak informacji
Cena:: 426,81 zł 426.81
Cena netto: 347,00 zł
ilość tony
dodaj do przechowalni
* - Pole wymagane
Ocena: 4
Producent: Luvena S.A.
Kod produktu: 180_20

Opis

Minimalna wielkość zamówienia 24 tony.

Przeznaczenie

Nawóz wapniowo-magnezowy przeznaczony jest do stosowania w każdych warunkach glebowych, niezależnie od rodzaju uprawy. Zalecany jest przede wszystkim na gleby o nieskiej zasobności w magnez. Jego podstawowe znaczenie polega na poprawie zaopatrzenia roślin uprawnych w składniki drugoplanowe, takie jak: wapń, magnez i siarka. Funkcje tych składników, zwłaszcza magnezu i siarki to stymulacja plonotwórczego działania azotu. Rośliny dobrze odżywione siarką i wapniem są mniej podatne na atak patogenów.

W Polsce dominują gleby lekkie, często zakwaszone, w których występują niedobory magnezu, a w skrajnych przypadkach także wapnia. Stąd bardzo dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie Nawozu wapniowo-magnezowego o umiarkowanej szybkości działania. Składniki zawarte w nawozie będą uwalniane stopniowo w czasie sezonu wegetacyjnego, bez ryzyka szybkiego wymycia ich poza zasięg systemu korzeniowego. Poza funkcją żywieniową, nawóz ten przyczyni się do poprawy właściwości fizykochemicznych gleby.

Obezność wapnia i magnezu w nawozie jest szczególnie ważna z punktu widzenia nawożenia roślin, które z plonem biologicznym pobierają duże ilości obu tych składników . Do roślin bardzo wymagających zaliczyć należy rzepak ozimy i buraka cukrowego. W przypadku upraw o mniejszych wymaganiach (zboża), wskazane jest stosowanie nawozu jako działanie profilaktyczne, przygotowujące stanowisko pod roślinę następczą (liściastą). Formulacja chemiczna nawozu pozwala na stosowanie go w systemie nawożenia w ,,zmianowaniu" czyli  w taki sposób, aby przygotować dobre stanowisko dla roślin najbardziej wymagających.

Właściwości

Nawóz wapniowo-magnezowy zawiera następujące składniki pokarmowe (procent m/m): 27% tlenku wapnia (CaO) całkowitego, 3,5% tlenku wapnia (CaO) rozpuszczalnego w wodzie; 16% tlenku magnezu (MgO) całkowitego, 2,5% tlenku magnezu (MgO) rozpuszczalnego w wodzie oraz 10% trójtlenku siarki (SO3) całkowitego.

Stosowanie i dawkowanie

Nawóż wapniowo-magnezowy należy stosowaćprzedsiewnie, a po wysiewie dobrze wymieszać go z glebą. W zależności od zasobności gleb w magnez przyswajalny, dawki nawozu wynoszą od 150 do 350 kg/ha. W stanowiskach słabszych zalecane jest wprowadzanie nawozu co roku (można w mieszankach z innymi nawozami), w dawkach 150-250 kg/ha. Natomiast na glebach średnich i ciężkich umiarkowanie zasobnych w magnez, dobre efekty uzyskaćmożna stosując nawóz z myślą o roślinach szczególnie wymagających, w jednorazowej dawce wynoszącej 200-350 kg/ha, zależnie od zasobności gleby w magnez. Nie należy stosować dawek większych niż zalecane.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl