Wersje językowe
Producenci
Zaloguj się
Składanie zamówień

Z uwagi na dynamiczny wzrost cen nawozów, możliwość składania zamówień za pośrednictwem naszego sklepu została wyłączona. W celu złożenia zamówienia prosimy o kontakt pod nr telefonu: (22) 631-29-07.

Za utrudnienia przepraszamy!

Składanie zamówień
Z uwagi na dynamiczny wzrost cen nawozów, możliwość składania zamówień za pośrednictwem naszego sklepu internetowego została wyłączona. W celu złożenia zamówienia prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem: (22) 631-29-07. Za utrudnienia przepraszamy.

Saletrosan 26 Makro - z dostawą

Dostępność:: brak informacji
Cena:: 1 670,00 zł

Cena regularna:

1670.00
ilość tony

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
* - Pole wymagane
Ocena:: 0
Producent: Azoty Tarnów S.A.
Kod produktu: 368_201

Opis

Nazwa handlowa: Saletrosan® 26 makro
Nazwa chemiczna: Saletrosiarczan amonu

Opis produktu

Produkt otrzymywany w procesie chemicznym z azotanu amonu i siarczanu amonu.
W swoim składzie zawiera mączkę dolomitową, której głównymi składnikami są wapń i magnez.
Saletrosan® 26 makro jest nawozem zawierającym azot w dwóch formach – amonowej NH4 i azotanowej NO3 oraz siarkę w formie SO4.
 

Przeznaczenie i stosowanie

Cechą charakterystyczną Saletrosanu® 26 makrojest występowanie w jego składzie dwóch form azotu dobrze przyswajalnych przez rośliny – szybko działającej formy azotanowej, nie sorbowanej w glebie oraz formy amonowej, działającej wolniej, wiązanej z koloidami glebowymi w procesie sorpcji fizykochemicznej (wymiennej). Dlatego też nawóz ten może być stosowany zarówno przedsiewnie, jak i pogłównie (podobnie jak saletra amonowa).
Występowanie w Saletrosanie® 26 makro azotu w formie amonowej gwarantuje przedłużoną dostępność tego składnika dla roślin, co jest szczególnie ważne w uprawach o długim okresie wegetacji (np. kukurydza na ziarno). Jon siarczanowy, występujący w Saletrosanie® 26 makro, jest najłatwiej dostępną formą siarki dla roślin. Stosunkowo wysoka zawartość siarki (13%) umożliwia ustalenie optymalnej dawki nawozu, uwzględniającej zapotrzebowanie uprawianych roślin na ten pierwiastek.
Dzięki optymalnie dobranym składnikom, produkt przeznaczony jest do nawożenia m.in.: kukurydzy, rzepaku, zbóż ozimych, zbóż jarych, buraka cukrowego, ziemniaka oraz użytków zielonych.
 

Korzyści zastosowania Saletrosanu® 26 makro:

  • siarka jest pierwiastkiem powodującym lepsze pobieranie azotu oraz makro- i mikroelementów,
  • zagwarantowanie potrzeb siarkowych roślin powoduje ich lepszy rozwój, poprawia plonowanie i odporność na stresy w czasie wegetacji,
  • zawarta w Saletrosanie® 26 makro siarka jest niezbędnym pierwiastkiem do rozwoju roślin,
  • Saletrosan® 26 makro zawiera siarkę w postaci siarczanowej, szybko przyswajalnej przez rośliny,
  • odpowiedni stosunek azotu do siarki (2:1) ułatwia obliczenie dawki koniecznej roślinom,
  • nawożenie Saletrosanem® 26 makro zapobiega utracie siarki z gleby oraz znacząco wpływa na podniesienie jakości plonów roślin uprawnych.
 

Pakowanie i transport

Saletrosan® 26 makro jest pakowany:
  • po 25 kg i 50 kg do worków polietylenowych,
  • w dużych opakowaniach 500 kg tzw. big-bagach,
  • luzem.
Nawóz należy przewozić środkami transportu, zabezpieczając produkt przed działaniem wody, opadów atmosferycznych, bezpośrednim nasłonecznieniem i uszkodzeniem opakowania.
 
Saletrosan® 26 makro nie jest produktem niebezpiecznym w rozumieniu przepisów ADR, RID, IMDG.
 

Przechowywanie

Saletrosan® 26 makro należy przechowywać w zamkniętych, suchych i czystych pomieszczeniach o podłożu izolującym od wilgoci, nawóz należy przechowywać z dala od substancji wchodzących z nim w reakcję.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl